עומד/ת לעבור השתלת עצם?

רוצה לדעת יותר?

מטופל/ת יקר/ה. במידה ואת/ה מועמד/ת להשתלת שתלים דנטאליים, או טיפול חניכים המצריכים השתלת עצם להלן מספר דברים שבוודאי תרצו לדעת:

מהי השתלת עצם?

השתלת עצם (אוגמנטציה) הינה תיקון של נגע או חוסר בעצם. תיקון זה יכול להתבצע ע”י שימוש בעצם המטופל עצמו או בחומרים ספציפיים הנקראים תחליפי עצם.

למה צריך השתלת עצם?

חוסר עצם יכול לנבוע ממספר סיבות: מחלת חניכיים שלא טופלה, לאחר עקירת שן, טראומה, דלקות שונות שגרמו להרס העצם וכד’. כתוצאה מכך יכול להופיע איבוד עצם גם מסביב לשיניים קיימות. במקרה זה נצטרך השתלת עצם מסביבם על מנת לשפר את אחיזתם. בנוסף, יש צורך בהשתלת עצם באזורים מחוסרי שיניים לצורך החדרת שתלים וביצוע כתרים לאחר מכן.
בזכות אוגמנטציה מלאה ניתן להבטיח כמות ואיכות עצם רצויה, לבצע התקנת שתלים דנטליים מוצלחת ולקבל תוצאות אסטטיות משופרות.

 מהם תחליפי העצם?

בפשטות, אפשר להסתכל על שתל כעל בורג שצריך להתברג בקיר. כמו הבורג, אם לשתל אין לאן להיכנס, כלומר אין לו מספיק תמיכה של עצם, הוא לא יצליח להיקלט בצורה טובה. בדיוק לשם כך צריך תחליף שימלא את המקום של העצם שאינה קיימת. מטרת תחליף העצם לשמש כמצע תומך או כפיגום שיאפשר לעצם להבנות באזור בו יש חוסר תוך פרק זמן של מספר חודשים.
התוצאה המתקבלת תלויה בתחליף העצם שנבחר, והיא יכולה לבוא לידי ביטוי בהישארות תחליף העצם באזור המושתל, או ספיגתו והיעלמותו של החומר המושתל והחלפתו המוחלטת בעצם המטופל עצמו. תהליך זה נקרא רגנרציה.

 מה הם סוגי תחליפי העצם הקיימים בשוק?

תחליפי עצם יכולים להיות ממספר ממקורות שונים כגון: תחליפי עצם ממקור אדם (שמקורם בגופות בני אדם ומשווקים דרך בנק עצם), ממקור של בעלי חיים שונים, או חומרים סינטטיים המופקים במעבדה ואינם ממקור חי.

תחליפי עצם 3D Bond  ו-Bond Apatite של חברת אוגמה ביומטריאלס הינם על בסיס המינרל קלציום סולפט בי פאזי.

מינרל זה מתחלף לחלוטין בעצם המטופל. החומר מהווה פיגום לבניית העצם החדשה ונעלם לחלוטין תוך כדי בנייתה. כלומר התוצאה המתקבלת הינה רגנרציה מושלמת, ותוצאה זהה לחלוטין לשימוש בעצם מהמטופל עצמו, אך ללא כל תופעות הלוואי והפרוצדורות הנוספות הנלוות.

כמה זמן לוקח הניתוח וכמה זמן עלי לחכות להחלמה?

פרוצדורת השתלת העצם אורכת בין 45-90 דק’ ומתבצעת במרפאה.

תקופת ההחלמה הראשונית אורכת כשבועיים. לאחר השתלת העצם זמן ההמתנה עד לקבלת מסת עצם יציבה הינו כ-3 עד 6 חודשים, במרביתם של המקרים הקליניים. המקרים שבהם יש להמתין מעבר לכך הם בזמן ביצוע הרמת סינוס וכן בחוסרי עצם נרחבים. במקרים אילו זמן ההמתנה הינו לפחות 5 עד 6 חודשים. 
זמן ההחלמה תלוי בסוג העצם המושתלת, מורכבות התהליך ומיקום ההשתלה בפה (לסת עליונה או לסת תחתונה).

מהו קלציום סולפט בי פאזי ומהם יתרונות השימוש בו בהשתלת עצם?

קלציום סולפט הינו מינרל טבעי המשמש כתחליף עצם. השימוש ברפואה בקלציום סולפט הינו העתיק ובעל ההיסטוריה הארוכה ביותר בתחום האוגמנטציה- שנה הן בתחום האורתופדיה, הרפואה 120-כלמעלה מ הפלסטית ורפואת הפה והלסת. זהו החומר הנחקר והמתועד בצורה הנרחבת ביותר.
החומר ידוע ביכולותיו יוצאת הדופן לשמש כתחליף עצם המעודד את יצירת בניית העצם. תוך כדי תהליך הריפוי החומר נספג ומוחלף לחלוטין בעצם המטופל עצמו ללא השארת שאריות כל שהן.
הקלציום סולפט הבי פאזי הוא היחידי המתקשה ומתייצב גם בסביבת הפה מה שמקל על עבודת הרופא ומקצר את תהליך האוגמנטציה.

יתרונות עבורך המטופל/ת:

  • פרטוקול כירורגי פחות פולשני
  • פחות כאב ונפיחות
  • קיצור משך הטיפול
  • קיצור זמן ההחלמה
  • בניית העצם שלך!

“אוגמה ביומטריאלס” מביאה למטופל ולרופא את הפתרונות היעילים, הבטוחים והאיכותיים ביותר בתחום השתלת העצם.

אוגמה ביומטריאלס – זהו העצם העניין!

 

*מידע זה נועד להציג מידע בסיסי הנוגע לטיפולי שיניים בהשתלות עצם. על מנת לקבל הסבר מפורט ומרחיב יותר, מומלץ להתייעץ עם רופא השיניים.